Dresy ŠK 64 na Mistrovství ČR mládeže

Na Mistrovství ČR mládeže, které v těchto dnech probíhá v Koutech nad Desnou, hrají také tři hráči ŠK 64 Plzeň. V těžké konkurenci 24 chlapců do 12 let startuje také Marek Janouš, nasazen je sice s ratingem 1328 až jako třetí od konce, ale hned v prvním kole se mu po výborné hře povedlo odremizovat hráče o více jak 250 elobodů silnějšího a ve druhém kole pak černými ve složitém boji, kde oba hráči měli své šance na vítězství, Marek ukázkově remizoval v koncovce pěšce proti věži.
 
Mezi dívkami do 14 let je sedmou nasazenou Adrianka Málková, v prvním kole si po zkušeném výkonu poradila se slabší soupeřkou a hned ve druhém kole nastoupila proti největší favoritce soutěže a první nasazené Anně Lhotské. Po bojovném výkonu a útočné hře sahala po výhře, v těžké pozici nenašla vyhrávající pokračování, a v koncovce bohužel s favoritkou prohrála. Ale velká pochvala za bojovný výkon!
 
A třetí zástupce ŠK 64 Plzeň v soutěži Matěj Šeterle hraje národní open, kde je 15.nasazený. Turnaj odstartoval skvěle, prvními dvěma koly prošel bez jakéhokoli zaváhání se dvěma jednoznačnými výhrami, když především matový útok ve druhé partii byl opravdu lahůdkový. 
 
Boje na Mistrovství ČR můžete sledovat na http://online.chess.cz/MCR_JaM_2018/, kde najdete jak průběžné výsledky, tak můžete sledovat partie on-line.