Mezinárodní šachový festival Plzeň

Historie mezinárodního šachového festivalu – PLZEŇ

 

16. ročník – 20.-26. 8. 2017 – „Festival – Plzeň 2017“ – 65 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 36 hráčů ze 2 federací):
1.GM Neuman P.(CZE) 7,5, 2.Simet M.(CZE) 6,5, 3.Klement L.(CZE) 6,5

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu – 10 hráčů):
1.Janouš M.(CZE) 6, 2.Šťastný Jo.(CZE) 5,5, 3.Šťastný Ji.(CZE) 5,5

turnaj C (bleskový turnaj – 19 hráčů):
1.Klement L.(CZE) 13, 2.GM Štoček J.(CZE) 11, 3.Hájek J.(CZE) 10

15. ročník – 14.-20. 8. 2016 – „Festival – Plzeň 2016“ – 56 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 31 hráčů ze 2 federací):
1.Hába Z.(CZE) 7, 2.Eret J.(CZE) 7, 3.Palek M.(GER) 6,5

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu – 9 hráčů):
1.Jelínek O.(CZE) 7,5, 2.Langmajer J.(CZE) 6,5, 3.Šeterle M.(CZE) 5

turnaj C (bleskový turnaj – 16 hráčů):
1.Holý F.(CZE) 13, 2.Hájek J. (CZE) 13, 3.Hába Z.(CZE) 12,5

14. ročník – 17.-24. 8. 2015 – „Festival – Plzeň 2015“ – 66 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 38 hráčů ze 2 federací):
1.Hába Z.(CZE) 8, 2.Palek M.(GER) 7,5, 3.Simet M.(CZE) 7

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu – 13 hráčů):
1.Eret M.(CZE) 6, 2.Eret J.(CZE) 6, 3.Simet M.(CZE) 6

turnaj C (bleskový turnaj – 15 hráčů):
1.Klement L.(CZE) 14, 2.Eret M.(CZE) 12, 3.Eret J.(CZE) 12

13. ročník – 16.-23. 8. 2014 – „Festival INGEM – Plzeň 2014“ – 121 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 64 hráčů ze 3 federací):
1.IM Plischki S.(GER) 7,5, 2. IM Chudinovskikh A. (RUS) 7, 3. FM Bartoš J. (CZE) 6,5

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu – 30 hráčů):
1.Eret J.(CZE) 6,5, 2.Eret M.(CZE) 6, 3.Skýpala O. (CZE) 5,5

turnaj C (bleskový turnaj – 27 hráčů ze 2 federací):
1.IM Plischki S.(GER) 13, 2.GM Štoček J.(CZE) 11,5, 3.Klement L.(CZE) 10,5

12. ročník – 17.-24. 8. 2013 – „Festival INGEM – Plzeň 2013“ – 139 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 78 hráčů ze 4 federací):
1. GM Neuman P.(CZE): 7,5, 2. IM Plischki S(GER) 6,5, 3. IM Chudinovskikh A.(RUS) 6,5, 4. Sabuk P.(POL) 6,5, 5. IM Kireev A.(RUS) 6,5, 6. Siembab B.(POL) 6,5, 7. Vlasák L.(CZE) 6, 8. Hába Z.(CZE) 6, 9. Folk P.(CZE) 6, 10. Šimůnek F.(CZE) 6

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu -30 hráčů):
1.Truksa V.(CZE) 6, 2.Kovařík M.(CZE) 5,5, 3. Stančík J.(CZE) 5

turnaj C (bleskový turnaj – 31 hráčů ze 3 federací):
1.GM Štoček J.(CZE) 11,5, 2. Kourousis E. (GRE) 10, 3. Janoušek P. (CZE) 10

11. ročník – 18. – 25. 8. 2012 – „Festival INGEM – Plzeň 2012“ – 114 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 60 hráčů z 8 federací):
1.IM Neuman P.(CZE) 7, 2.IM Plischki S.(GER) 6,5, 3.Hába Z.(CZE) 6,5, 4. IM Chudinovskich Alexander (RUS)6,5. 5.Vlasák L.(CZE) 6,5, 6.Bartoš J.(CZE) 6,5, 7.Mukašev A (KAZ) 6,5, 8.IM Kireev A
(RUS) 6, 9.IM Piankov E.(UKR) 6, 10.Večeřa P. (CZE) 5,5

turnaj B (turnaj mládeže v rapid šachu– 16 hráčů):
1.Kopřiva M.(CZE) 6, 2.Seják M.(CZE) 5,5, 3.Vašíček M.(CZE) 5

turnaj C (bleskový turnaj – 38 hráčů z 5 federací):
1. IM Neuman P.(CZE) 13, 2. Kourousis E.(GRE) 12,5, 3.Kireev A.(RUS) 12

10. ročník – 14. – 22. 8. 2004 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2004“ – 233 účastníků

turnaj A (mezinárodní OPEN turnaj – 108 hráčů z 8 federací):
1.IM Berescu A.(ROM) 7,5, 2.IM Cvek R.(CZE) 7, 3. FM Heinzel O.(GER) 7

turnaj B: (OPEN turnaj juniorů – 39 hráčů):
1.Palková K.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 6,5, 3.Balhar J.(CZE) 6,5

turnaj C: (národní OPEN turnaj dospělých – 40 hráčů):
1.Háva J.(CZE) 7, 2.Rouč M.(CZE) 7, 3.Černý V.(CZE) 6,5

turnaj D: (turnaj mládeže v rapid šachu – 12 hráčů):
1.Palková K.(CZE) 6,5

turnaj E: (bleskový turnaj - 34 hráčů):
1.IM Gajewski G.(POL) 12.

9. ročník – 16. – 24. 8. 2003 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2003“ – 261 účastníků

turnaj A: (Mistrovství Čech mužů 2003 – mezinárodní OPEN turnaj dospělých – 115 hráčů z 8 federací):
1.GM Hába P.(CZE) 7, 2.GM Jansa V.(CZE) 7, 3.IM Michálek J.(CZE) 7

turnaj B: (OPEN turnaj juniorů – 42 hráčů):
1.Petera L.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 7, 3.Šimůnek F.(CZE) 6,5

turnaj C: (OPEN turnaj dospělých – 49 hráčů):
1.Lexa J.(CZE) 7, 2.Vevera R.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

turnaj D: (turnaj mládeže v rapid šachu – 20 hráčů):
1.Vrána J. 6

turnaj E: (turnaj neregistrovaných – 5 hráčů):
1.Vileta S. 4

turnaj F: (bleskový turnaj – 30 hráčů):
1.Štoček J. 11

8. ročník – 17. – 25. 8. 2002 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2002“

8. ročník festivalu byl z důvodu povodňové situace v areálu Střeleckého stadionu tři dny před zahájením odvolán.

7. ročník – 18. – 26. 8. 2001 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2001“ – 214 účastníků

exhibiční přátelské zápasy: Štoček – Movsesjan 2,5 – 1,5, Hagarová - Krupková 2,5 – 1,5

turnaj A: (Mistrovství Čech mužů 2001 – mezinárodní OPEN turnaj dospělých – 112 hráčů z 7 federací):
1.IM Tolstich N.(RUS) 7,5, 2.GM Vokáč M.(CZE) 7, 3.IM Gross D.(CZE) 7

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 66 hráčů):
1.Marouš R.(CZE) 7,5, 2.Straka V.(CZE) 7,5, 3.Schwarz M.(CZE) 7

turnaj C: (národní OPEN turnaj dospělých – 32 hráčů):
1.Bachmann W.(GER) 7,5, 2.Soukup A.(CZE) 7, 3.Goldobin T.(CZE) 6,5

6. ročník – 19. – 27. 8. 2000 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2000“ – 251 účastníků

exhibiční přátelský zápas: Babula – Štoček 2 – 2 (v partiích hraných zrychleným tempem 1–1, 1–1, 2–0)

turnaj A: (Mistrovství Čech mužů 2000 – mezinárodní OPEN turnaj dospělých – 146 hráčů z 11 federací):
1.GM Vokáč M.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 7, 3.IM Konopka M.(CZE) 7

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 64 hráčů):
1.Pecina O.(CZE) 7, 2.Fikr L.(CZE) 7, 3.Hrouza O.(CZE) 7

turnaj C: (OPEN turnaj dospělých – 39 hráčů):
1.Adámek F.(CZE) 7, 2.Nold M.(GER) 6,5, 3.Šmíd M.(CZE) 6,5

5. ročník – 16. – 22. 8. 1999 – „Junior festival Schneider Bohemia – Plzeň 99“ – 160 účastníků

turnaj A: (mezinárodní OPEN turnaj juniorů – 26 hráčů):
1.Jüptner J.(CZE) 6,5, 2.Vágner T.(CZE) 6, 3.Bernášek J. (CZE) 6

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 54 hráčů):
1. Galíček S. (CZE) 7, 2. Studnička T.(CZE) 7, 3.Příborský I.(CZE) 6,5

turnaj C: (Mistrovství Čech mužů 1999 – mezinárodní OPEN turnaj dospělých – 54 hráčů):
1.Konopka M.(CZE) 7, 2.Polák T.(CZE) 7, 3.Doležal R. jr.(CZE) 6,5

turnaj D: (národní OPEN turnaj dospělých – 26 hráčů):
1.Liška J.(CZE) 7, 2.Adámek F.(CZE) 7, 3.Fuchs F.(CZE) 7

4. ročník – 17. – 23. 8. 1998 – „Junior festival – Plzeň 98“ – 150 účastníků

turnaj A: (mezinárodní OPEN turnaj juniorů – 48 hráčů z 8 federací):
1.Solodovnichenko Y.(UKR) 7,5, 2.Šimáček P.(CZE) 7, 3.Starostits I.(LAT) 6,5

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 60 hráčů z 6 federací):
1.Kit P.(BLR) 8, 2.Surňák P.(CZE) 7,5, 3.Balín J.(CZE) 7

turnaj C: (mezinárodní OPEN turnaj– 42 hráčů z 8 federací):
1.Mirumian V.(ARM) 7,5, 2.Stets D.(UKR) 6,5, 3.Kozlov O.(RUS) 6,5

turnaj D: (národní OPEN turnaj dospělých – 27 hráčů ze 4 federací):
1.Tokmatchev G.(RUS) 6,5, 2.Cvikl M.(CZE) 6,5, 3.Kovařík J.(CZE) 6,5

3. ročník – 18. – 24. 8. 1997 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 97“ – 131 účastníků

turnaj A: (mezinárodní OPEN turnaj juniorů – 48 hráčů z 5 federací):
1.IM Štoček J.(CZE) 8, 2.IM Skatchkov P.(RUS) 6,5, 3.Johansen M.(DEN) 6,5

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 57 hráčů):
1.Valenz M.(CZE) 7, 2.Balín J.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

turnaj C: (OPEN turnaj dospělých – 26 hráčů):
1.Markov J.(RUS) 9, 2.Rybák M.(CZE) 7, 3.Cvikl M.(CZE) 5,5

2. ročník – 19. – 25. 8. 1996 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 96“ – 78 účastníků

turnaj A: (mezinárodní OPEN turnaj juniorů – 39 hráčů ze 3 federací):
1.Doležal R.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 6,5, 3.Šoln P.(SLO) 6,5

turnaj B: (národní OPEN turnaj juniorů – 39 hráčů):
1.Herskovič R.(CZE): 7,5, 2.Viták P.(CZE) 6,5, 3.Batelková L.(CZE) 6,5

1. ročník 20. 26. 8. 1995 „Junior festival Komerční banky – Plzeň 95“ – 75 účastníků

turnaj A: (mezinárodní OPEN turnaj juniorů – 32 hráčů z 6 federací):
1.Šoln P.(SLO) 7,5, 2.Fuksík J.(CZE) 6,5, 3.Petek Pa. (SLO) 6

turnaj B: (OPEN turnaj juniorů – 43 hráčů):
1.Novák P.(CZE) 7,5, 2.Blecha M.(CZE) 7, 3.Brudnová J.(CZE) 6,5