MŠF Plzeň 2012

Mezinárodní šachový festival Plzeň 2012 (11.ročník)

V posledním kole mezinárodního OPEN turnaje hraného v rámci šachového festivalu INGEM – PLZEŇ 2012 remízy na prvních třech stolech již nic nezměnily na turnajovém vítězství Petra Neumana. Nejvýše nasazený zaznamenal 5 vítězství a 4 remízy a se 7 body udržel samostatné vedení. Za ním se srovnala se 6,5 body hned šestice hráčů, které "Buchholz" srovnal do pořadí: 2.Plischki (GER), 3.Hába (CZE), 4.Chudinovskich (RUS), 5.Vlasák (CZE), 6.Bartoš (CZE), 7.Mukashev (KAZ).

Krajským přeborníkem Plzeňského kraje se stal celkově 12. Jan Michálek ze Šakalu Kozolupy před Jaroslavem Sládkem ze ZČE Plzeň a Karlem Chalušem ze Sokola Letná. Titul krajské přebornice Plzeňského kraje mezi ženami vybojovala Hana Palková ze ŠK Líně před Janou Eretovou ze Sokola Klatovy.

Cenu za nejkrásnější partii získal Jiří Pokorný (ŠK Líně) za vítězství v 5. kole nad ukrajinským mistrem FIDE Jurijem Vorobyovem.

Festival byl zakončen vyhlášením výsledků za přítomnosti primátora města Plzně Mgr. Martin Baxy, který nejlepším hráčům předat poháry.