MŠF Plzeň 2013

Mezinárodní šachový festival Plzeň 2013 (12.ročník)

Dvanáctý ročník mezinárodního šachového festivalu INGEM – PLZEŇ 2013, který se konal ve dnech 17.-24.8.2013 v plzeňské Měšťanské Besedě, dospěl do svého finále. Poslední deváté kolo mezinárodního OPEN turnaje v sobotu rozhodlo o tom, že se vítězem stal nejvýše nasazený velmistr Petr Neuman, hráč ŠK Zikuda Turnov, který tak obhájil loňský primát. Druhé místo si do Německa odváží Sebastian Plischki, který získal 6,5 bodů, pohár za třetí místo vybojoval stejným bodovým ziskem Rus Alexander Chudinovskich. Mezinárodního OPEN turnaje se zúčastnilo 78 hráčů ze čtyř států, do turnaje nastoupilo sedm žen, nejlepší z nich byla celkově dvacátá Martina Kocandová z ŠK Klatovy s 5,5 body. Pohár věnovaný předsedou Šachového svazu Plzeňského kraje Hynkem Šperlem pro nejlepšího hráče do 16 let získal Daniel Kožúšek z AD Jičín, který vybojoval 5,5 bodu a obsadil 14. misto. Nejlepším z hráčů ŠK 64 Plzeň byl Václav Hrdlička, který získal 4,5 bodu a obsadil 46. místo.